We weten ondertussen wel dat we van te veel zitten ziek kunnen worden. Maar wanneer je een zittend beroep hebt, kan het lastig zijn om toch voldoende beweging op de dag te krijgen. Toch zijn er kleine dingen die je kan doen op de dag om toch meer te bewegen. Neem bijvoorbeeld eens vaker de trap!
Het mooie van traplopen is dat je er geen duur abonnement voor hoeft af te sluiten én je hebt geen speciaal apparatuur nodig. Ook is traplopen makkelijk te doen, je kan het in je eigen tempo doen en zelf het tempo opbouwen. Naast deze voordelen, zijn er nog meer voordelen aan traplopen:
Breekt het zweet je nu al uit, omdat je op de 8e etage woont? Voelt het alsof je letterlijk een berg moet beklimmen? Welnee, niet nodig! Enkele simpele tips om meer trap te lopen:
Liever geen traplopen, maar wel minder zitten? Maak dan een ommetje. Een wandeling van 15 minuten zorgt voor de nodige beweging en helpt ontspannen. Een win-win situatie voor jouw gezondheid dus. Regent het buiten? Doe dan huishoudelijke taken, hiermee houd je meerdere spiergroepen in beweging.