Nieuwsoverzicht huisartsenzorg maart 2025

In dit nieuwsbericht leest u:

  • Op 1 april staat het beleid 2026 en 2027 voor u klaar
  • We vergoeden in 2025 als pilot de oogdruppelbril
  • Digitale triage en ketenzorg. Wat vindt het huisartsenpanel ervan?
  • Behandelwensgesprekken nemen een vlucht
  • Zorgverzekeraars Nederland ondersteunt 2 nieuwe apps: Vertigo training en Urincontrol

Op 1 april staat het huisartsen- en O&I-beleid 2026 en 2027 voor u klaar

U ontvangt daarover persoonlijk bericht. Het beleid vormt de basis voor uw contract.

We vergoeden in 2025 de oogdruppelbril

Voor onze verzekerden in onze kernregio’s die niet in staat zijn zonder hulp te druppelen. Bijvoorbeeld (oudere) mensen met trillende handen of beperkte kracht of grip. De druppelbril valt nu buiten de basisverzekering. Daarom vergoeden we de druppelbril als pilot in 2025 dankzij ons innovatiefonds Stichting Achmea Gezondheidzorg. Wilt u meer informatie? Lees over de pilotvergoeding.

Ketenzorg en digitale triage. Wat vindt het huisartsenpanel ervan?

Eens in de zoveel tijd praten we met huisartsen bij. Eind januari hadden we het over ketenzorg en digitale triage. Wat halen we daaruit op?

  • Ketenzorg hoort dicht bij de huisarts. Wel is er ruimte voor nieuwe initiatieven zoals thuismetingen, groepsconsulten en andere vormen van vernieuwing binnen de ketenzorg.
  • Digitale triage? Daarover zijn de meningen verdeeld. Maar als het goed wordt ingezet, speelt het personeel vrij.

De uitkomsten gebruiken we bij het schrijven van het beleid.

Behandelwensgesprekken nemen een vlucht

Een goede ontwikkeling: een jaar na invoering zien we dat het behandelwensgesprek veel ingezet wordt. Huisartsen bespreken met de patiënt vroegtijdig de wensen rondom de laatste fase van het leven. Hoe onder- of overbehandeling kan worden voorkomen. Op onze website leest u er meer over.

Zorgverzekeraars Nederland ondersteunt 2 nieuwe apps: Vertigo training en Urincontrol

Op uw advies kunnen mensen met langer bestaande duizeligheidsklachten gebruikmaken van Vertigo Training. Urincontrol is geschikt voor patiënten met urge- of stress-incontinentie.

Zo kunnen ze thuis zelf oefeningen doen. Zorgverzekeraars Nederland ondersteunt beide apps financieel, omdat ze tot minder verwijzingen en betere zelfredzaamheid leiden.