
Een toekomstbestendige Verpleging & verzorging
Samen maken we de transitie naar een toekomstbestendig V&V, zodat onze klanten kunnen blijven rekenen op passende zorg.
Ook in de toekomst moeten onze klanten kunnen blijven rekenen op passende zorg
We zien dat de toegankelijkheid van de zorg onder druk staat. Dit vraagt de komende jaren om transitie om de zorg toekomstbestendig te maken. Of zoals in het Programma Wonen, Ondersteuning en Zorg voor Ouderen (WOZO) ook verwoord is: we willen anders, we kunnen anders en we moeten anders.
We willen ook anders
We willen ook dat het meer gaat over het leven van mensen dan over hun zorgvraag. Niet iedere hulpvraag is een zorgvraag, en voor de kwaliteit van leven van mensen is het ook veel beter als we bij die hulpvragen breder kijken naar een passend antwoord dan alleen vanuit zorg.
We kunnen gelukkig ook anders
We zien al veel mooie initiatieven van zorgaanbieders. Bijvoorbeeld initiatieven gericht op het verbeteren van de zelfredzaamheid van klanten en/of de inzet van informele zorg. Met alle betrokken partijen gaan we de komende jaren onderzoeken en samenwerken, zodat we de zorg slimmer en efficiënter organiseren en toewerken naar een toekomstbestendig zorglandschap. De snelle stijging van de zorgvraag, vraagt van ons allen een versnelling in de transitie. Met onze inkoopdoelen leveren we daar een bijdrage aan. In ons inkoopbeleid 2024-2026 staan 4 inkoopdoelen centraal:
Inkoopdoelen

Meer zelfredzaamheid en inzet van informele ondersteuning en zorg voor onze klanten
Door het groeiend aantal klanten en toenemende schaarste op het gebied van zorgpersoneel staat de toegankelijk van zorg onder druk. Beide ontwikkelingen nemen de komende jaren verder toe. Deze ontwikkelingen vragen van ons om op een andere manier te kijken naar zorg.

Klanten ontvangen ondersteuning en zorg zo veel mogelijk in de eigen woonomgeving
We weten van klanten dat ze graag ondersteuning en zorg zo lang mogelijk thuis willen ontvangen. In de praktijk zien we dat ook terug, bijvoorbeeld omdat afgelopen jaren relatief meer klanten Wlz-zorg thuis (in geclusterde woonvormen of zelfstandig in de wijk) ontvangen.
Bekijk het inkoopbeleid
Inkoopbeleid V&V
Bijlagen bij inkoopbeleid
- Bijlage 2 - Overeenkomst Wlz 2026 (pdf, 407KB)
- Bijlage 3A - Bestuursverklaring 2026 (pdf, 271,5KB)
- Bijlage 3A - Bijlage Opgave onderaannemers 2026 bij Bestuursverklaring (xlsx, 22,7KB)
- Bijlage 3B - Bijlage Opgave onderaannemers 2026 bij Instemmingsverklaring (xlsx, 21,6KB)
- Bijlage 3B - Instemmingsverklaring 2026 (pdf, 144,6KB)
- Bijlage 4 - aanvullende inkoopvoorwaarden 2026 (pdf, 484,8KB)
- Bijlage 5 - Declaratieprotocol 2026 (pdf, 120,5KB)
- Bijlage 6 - Voorschrift Zorgtoewijzing - 2025 (pdf, 8,3MB)
- Bijlage 7 - Onderbouwing richttariefpercentages juni 2025 (pdf, 1,1MB)
- Bijlage 7C - uitvraag formulier declaratiegegevens (xlsx, 212,7KB)
- Bijlage 8 - Prestatietabel Regulier - Specifiek - tariefpercentage 2026 (xlsx, 141,5KB)
- Bijlage 9 - Betaalbeleid 2026 (pdf, 76,6KB)
- Bijlage 10 - Overzicht gericht contracteren GZ (pdf, 92,1KB)
- Bijlage 10 - Overzicht gericht contracteren GGZ (pdf, 188,1KB)
- Bijlage 11 - Inkoopbeleid Salviq (Langdurig Klinisch Wonen) (pdf, 195,9KB)
- Visiedocument Inkoop Wlz ZN (pdf, 2,2MB)
- Nota van Inlichtingen format vragen 2026 (xlsx, 34,1KB)
Webinar inkoopbeleid V&V 2024 en verder
Tijdens een live webinar op 1 juni 2023 hebben wij ons nieuwe inkoopbeleid V&V 2024 en verder toegelicht en vragen beantwoord. U kunt de uitzending hier terugkijken.
De webinars voor de GZ en GGZ kunt u op de betreffende sectorpagina’s terugkijken.
Aanmelden als nieuwe zorgaanbieder
U wilt een contract met Zilveren Kruis Zorgkantoor? En u mag zorg leveren vanuit de Zvw of Wlz? Voldoet u aan de eisen van ons inkoopbeleid? Dan kunt u zich melden voor een overeenkomst Wlz.