Het onderzoek laat zien waardoor wachtlijsten en leegstand tegelijk voorkomen en welke oorzaken en regionale verschillen we daarbij zien. Ook beschrijft het welke scenario’s en oplossingsrichtingen mogelijk zijn om de intramurale ouderenzorg toegankelijk en toekomstbestendig te houden.
Het onderzoek is gebaseerd op declaratiedata en interviews met 16 van de 20 grootste Wlz-aanbieders in vier regio’s (Apeldoorn/Zutphen, Drenthe, Kennemerland en Utrecht). Het onderzoek beschrijft zowel de kwantitatieve resultaten als de mogelijke kwalitatieve maatregelen voor de korte, middellange en lange termijn. Deze variëren van tijdelijke herbestemming en regionale centrering van leegstand tot herontwikkeling van vastgoed en regionale afstemming van beddencapaciteit.
Leegstand raakt niet alleen zorgaanbieders, maar ook gemeenten, woningcorporaties, huisartsen en andere regionale partners. Wij gaan daarom graag in gesprek met deze partijen over het benodigde intramurale zorgaanbod van de toekomst en het gezamenlijk vormgeven van duurzame oplossingen.
Heeft u vragen, wilt u regionale cijfers ontvangen of deelnemen aan een regionale dialoog? Neem dan contact op met uw zorginkoper of met Patrick van Meijel, Adviseur Vastgoed Langdurige Zorg.
Download het onderzoek Leegstand in de intramurale ouderenzorg (pdf)